Home
Piramida Cheopsa
Sfinks
Piramidy ogólnie
Kosmita i inne

STAROŻYTNY EGIPT


Starożytny Egipt od dawna fascynował wielu ludzi. Prastara cywilizacja, która pozostawiła po sobie tak monumentalne pomniki swojej egzystencji. Kiedy cała ówczesna Europa była pogrążona była w ciemności, w dolinie Nilu kwitło rozwinięte i bogate kulturowo państwo.

Egipt był zarazem rozwinięty, ale i prymitywny. Ta sprzeczność, kiedy nie zostanie zaakceptowana, może być przyczyną wielu dziwacznych teorii typu "piramidy są tak zaawansowane, że nie mogli ich zbudować tak prymitywni Egipcjanie, więc zrobił je ktoś inny".

Oczywiście wszelkie podobne hipotezy są błędne.

W tym dziale postaram się przybliżyć troszkę czytelnikom największe absurdy, jakie wymyślono na temat starożytnego Egiptu. Każdy z nich wymyślili ludzie, którzy nie mają na celu dochodzenia do prawdy, wbrew temu co sami ogłaszają. Wiedzą doskonale, że na świecie istnieją ludzie, którzy bezkrytycznie przyjmą ich bajki za prawdę, więc je tym ludziom dostarczają. Dochód ze sprzedaży podobnych książek (a narobiło ich się multum), sięga gigantycznych sum, które trafiają do kieszeni "głosicieli prawdy". Zyskać sławę i rozgłos, dzięki wyśmiewaniu dorobku setek lat nauki i wymyślaniu absurdalnych kosmicznych teorii, naciągając prawdę historyczną i pomijając milczeniem kwestie niewygodne, oto przepis na karierę a'la Erich von Daeniken.

Szokujące, ale takich autorów jest, w dobie internetu, bardzo wielu. Tak łatwo bowiem tutaj opublikować kłamstwo, zupełnie nie ponosząc tego konsekwencje.

Zapraszam do działu Muzeum Teorii SPiskowych poświęconemu starożytnemu Egiptowi.