Up
9/11 2001
MAJESTIC 12
Moonhoax
Mars

TEORIE SPISKOWE

Czas również i na mój osobiście ulubiony dział. Teorie spiskowe, wydarzenia ostatnich lat rzekomo "od podszewki", zawsze ujawniające szokującą i wciągającą "prawdę". Pasjonaci takich teorii mają w czym przebierać, bowiem oprócz teorii oficjalnej, prezentowanej zazwyczaj przez rząd i środowiska naukowe, teorii spiskowych na dany temat tworzą się dziesiątki, często wzajemnie się wykluczających w sposób oczywisty.

11 września 2001 roku wydarzyło się coś, co stało się wręcz idealnym materiałem na dorobienie do niego teorii spiskowej. Oto bowiem islamscy terroryści zaatakowali najpotężniejsze państwo świata na jego terytorium, w samym sercu. Szok, jaki ogarnął cały świat po tym wydarzeniu, szybko został zastąpiony szokiem, jaki sprawiły umieszczane w internecie teorie spiskowe, stawiające rząd i służby specjalne w gronie inicjatorów i sprawców tego ataku. Na wielu stronach typu "9/11 - ultimate truth" pojawiały się analizy często ludzi kompletnie nie znających się na rzeczy, których jednym celem było zapewnić sobie i swojej teorii rozgłos. Oczywiście, teorie te były błędne, zawierały sprzeczności, pomijane milczeniem bardzo ważne fakty lub co gorsza, świadomie wprowadzały adresata w błąd, kłamiąc w żywe oczy.

Nie tylko jednak ataki terrorystyczne stały się ulubionym celem ataków ludzi żądnych sensacji. Ciężko to sobie wyobrazić dzisiaj, na początku XXI wieku, lecz w internecie szerzą się strony na których możemy wyczytać, że z całą pewnością... misja Apollo 11 i kolejne nie wylądowały na Księżycu. Po raz kolejny człowieka obeznanego z tematem uderza ilość kłamstw i manipulacji, jakimi czytelnik zostaje tam zaatakowany, lecz po raz kolejny istnieją też osoby, które kłamstwa te przyjmują jak świętą prawdę i rozgłaszają ją dalej, uważając się za kogoś, kogo "dostąpiło oświecenie".

Również nasz dalszy kosmiczny sąsiad, Mars, stał się celem ataku "teorii spiskowych". One jednak przybierają jeszcze bardziej absurdalną formę. A po odpowiedź dlaczego, zapraszam do stosownego działu.

Również na koniec możemy znaleźć tutaj szersze omówienie tematu "Majestic-12", który to działa na wyobraźnię wielu osób. W skrócie, to jeden z najbardziej popularnych rzekomych "dowodów" na istnienie UFO i na kontakt obcej, pozaziemskiej cywilizacji z nami. Czy to prawda, przekonamy się w dziale "MAJESTIC 12".

ZAPRASZAM SERDECZNIE