Up
Patrick Geryl
Projekt Cheops
Kalendarz Majów

2012

Ten dział poświęcony jest zagadnieniu tak modnego dzisiaj roku 2012. Istnieje na jego temat wiele teorii, oczywiście wzajemnie się wykluczających. Wg jednych z nich, Ziemię i ludzi spotka wtedy całkowita zagłada, wg innej nastąpi totalna przemiana ludzkości. Czy na podstawie obecnych wiadomości i dowodów, można cokolwiek powiedzieć na temat roku 2012 z taką pewnością, że wydarzy się coś szczególnego? Przeanalizujemy to a wnioski pozostawimy do oceny przez każdego czytelnika.

Zajmiemy się tutaj głównie działalnością Projektu Cheops, niestety polskiego dzieła, które bazując na popularności roku 2012 oraz na popularności ruchu New Age, zajmuje się wyciskaniem pieniędzy od swoich zwolenników. Czy projekt ten zasługuje na wiarę, przeanalizujemy w dziale "Niesławny PROJEKT CHEOPS".

Kolejnym przykładem żerowania na popularności i jednocześnie jej dalszego nakręcania, jest Patrick Geryl i jego książki na temat "przebiegunowania", które wg niego ma nastąpić w 2012 roku, a którego skutkiem będzie zagłada ludzkości. O tym, jak autor próbujący ostrzec nas przed zagładą nie potrafi rozróżnić biegunów magnetycznych i geograficznych, znajdziemy w dziale "Patrick Geryl i jego koniec świata".

Aby dodatkowo zapoznać czytelnika z sednem popularności roku 2012, zapraszam także do działu "Kalendarz Majów", w którym dokładniej dowiemy się, czemu akurat 2012 rok stał się pożywką dla mas i jaki w tym wszystkim kryje się haczyk.